Hakkımızda

İleri İtaat Eğitimi

 

Temel ve İleri İtaat eğitimleri birlikte verilebilmektedir. İleti itaat eğitimi tasmasız bir eğitimdir. Bu eğitim programıyla birlikte köpeğiniz, Temel İtaat eğitiminde öğrendiği tüm komutları tasmasız bir şekilde gerçekleştirmeyi öğrenir. İleri itaati; köpeğin, sahibini gerçek anlamda lider olarak benimsemesi olarak tanımlayabiliriz. Ortamda fiziksel bir bağ, kayış olmasa bile köpek liderlik bağıyla sahibine, yani lidere bağlıdır ve dışarıda çok rahat bir şekilde serbest bırakabileceksiniz.

– Gel : Köpeğin, o an ne yapıyorsa bırakıp, sahibinin yanına gelip, tam karşısında oturarak bir sonraki komut için hazır şekilde beklemesidir. 
– Yanıma/Yaklaş : Köpeğin, “gel” komutunun ardından, sahibin sol yanında oturma pozisyonu almasıdır. 
– İzle/Takip : Köpeğin, tasmasız biçimde sahibinin yanında, onun hızına ayak uydurarak yürümesi, o durduğunda durup oturması, hareket ettiğinde hareket etmesidir. 
– Otur : Yürürken verilen “otur” komutuna köpeğin uyması, sahibin ise yürümeye devam etmesidir. İkinci bir komuta değin köpeğin bulunduğu yeri dikkat dağıtıcılara rağmen korumasıdır. 
– Yat : Köpeğin, durur, oturur, yürür ya da koşar vaziyetteyken “yat” komutu, ikinci bir komuta kadar da pozisyonunu dikkat dağıtıcılara rağmen korumasıdır.