Hakkımızda

Tuvalet Eğitimi

 

Evinizin minik neşesi yeni üyesi dostunuzla bir sürü güzel anınız olacak. Bunun içinbirbirinizi doğru anlamanız lazım ki; heyecan ve sevgi ile başlayan bu ilişki mutlu devam etsin.
Yavru bir köpeğin tuvalet eğitimi, sahiplerinin ilk endişe ettiği konudur. Evden halılar apartopar kaldırılır, gazete kağıtları, pedler yayılır. Ama çoğu zaman hatalar yapılır ve dostunuzun tuvalet alışkınlığını kazanma süresi uzar. Her köpeğin tuvalet alışkanlığını kazanma süresi farklıdır. Irk, yaş, cinsiyet, karakter hatta anne altından alınma süresi bile tuvalet eğitimini etkileyen faktörlerdendir. Ayrıca yavrularda kas gelişimi yavaş yavaş gerçekleştiği için yetişkinler kadar uzun süre tuvaletlerini tutamazlar. Hele ki minik dostunuz uzun süre evde yalnız kalıyorsa tuvalet alışkanlığını kazanması oldukça fazla zaman alacaktır.
Sizlerden gelen şikayetler : - Bir kac gun bıraktığımız pedine yapti sonra ne olduysa artik heryere yapıyor. - Disari gayet guzel yapiyor fakat yagmurlu, karli havalar oldugunda veya iceriye yaptirmak istedigimizde maalesef yapmiyor. - Evimiz artik cok kotu kokuyor biz gercekten dayanamiyoruz, Maalesef geri iade etmeyi veya sahiplendirmeyi düşünüyoruz. - Söylenen, yazilan, herseyi yaptim, ama sanki bile bile haliya yapiyor. -Lutfen yardimci olun yoksa esim artik köpeğimizi gondermek istiyor. Ortalama 1 ay içinde tuvalet eğitimini tamamlıyoruz. Tabii ki bu eğitim sırasında size sorularımız olacak. Köpeğinizi gün içerisinde hangi saatlerde ve ne sıklıkta dışarıya çıkartabileceğinizi öğrenmemiz gerekiyor. Çünkü tuvaletini dışarıya yapmayı öğrenmiş olsa bile alıştığı saatlerde dışarıya çıkartılmayan yavru bir köpek tuvaletini eve yapacaktır. Biz yavrunuz icin sizin istediğiniz bolgeye tuvaletini yapmasini sagliyoruz Bazi kopekler disari cikartildiginda 1 saat bile gezdirseniz tuvaletini tutup evin icerisine yapmaktadir. Bazi kopekler ise bir kac gun pedine veya gazetesine yaptiktan sonra bile o davranisi bozup tekrar hali, yataklar vs gibi yerlere yapmaktadir. Biz bu sorunu tamamen garantili olarak cozuyoruz. Sizlerde rahat bir nefes almis oluyorsunuz.
Bizler bu sorunlarla hergun karsilasiyorve çözüyoruz.. Egitim bittikten sonra Yavrularimizin mutlulugunu sizlerinde yasamasini istiyoruz.