Hakkımızda

Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminin kapsadığı komutlar; çekmeden tam yanınızda yürüme, sahibi durduğunda köpeğin de durmasıı, otur-yat ve otur-yat komutlarındaki bekleme komutlarını kapsar.
Süresi 2 hafta ile 1 ay arasında değişebilir. Bu değişkenlik köpeğin yaşının uygun olup olmadığına, psikolojisinin uygun olup olmadığına göre değişir.
Temel itaat eğitimini şuradan anlayabilirsiniz; eğer köpeğiniz komuta istekle, hevesle itaat ediyorsa, bunu yaptığı için memnuniyet duyuyorsa o eğitim işe yaramış demektir. Fakat köpek yine komutlarınıza uyuyor çekingen davranıyor ya da strese giriyorsa o temel itaat eğitiminin sürecinde fazla baskı ya da bir takım başka yanlışlıklar olabilir.
Köpeğinizle mutlu ve eğlenceli bir hayat yaşamak istiyorsanız, temel itaat eğitimi kesinlikle kaçınılmazdır.
Köpeğinizi ve kendi hayatınızı kolaylaştırıp, oluşabilecek karışıklıkları engellemiş olursunuz. Köpeğiniz artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilecek ve kendi yerini öğrenecektir.
Eğitim, köpeğiniz için kesinlikle çok eğlenceli bir şeydir. İki tarafta bu durumdan ödülünü alacaktır.
Güvenilir, rahat ve mutlu bir köpeğiniz olacak ve onu istediğiniz her yere hiç korkmadan götürebileceksiniz.
Köpeğiniz sizin komutlarınızı dinlediğinde, köpeğiniz daha güvende olacaktır. Çünkü onu sadece seslenerek durdurabileceksiniz.
Aranızda çift taraflı güven ve mutluluk bağı oluşacaktır. Köpeğiniz kendisinden beklenenleri bilecek ve ona göre davranacaktır.
Köpeğiniz sizin liderliğinizi kabul edecek ve sizin komutlarına uyacaktır.
Temel İtaat Eğitimi Verilmezse Ortaya Çıkabilecek Sorunlar Ne yazık ki, eğitilmemiş köpeklerin sonu çoğunlukla hayvan barınakları oluyor. Zavallı köpekler, sahipleri onlarla başa çıkamayınca malesef kendilerini barınaklarda buluyorlar.
Eğitilmemiş köpekler, sizin liderliğinizi kabul etmezse evdeki bireyler ve en önemlisi çocuklar için tehlikeli olabilirler. Böyle köpeklerde bir çok davranış problemi görülebilir
Eğitilmemiş köpekler, komşularınızı hatta sizi çok zor durumlara sokabilir. Sokakta yürürken, etraftaki insanlar ve diğer hayvanlar için tehlike oluşturabilir.
Köpeğiniz sürekli azar işitecek ve dışlanacaktır. Bu şekilde köpeğinizin ailenizle birlikte yaşamasına imkan yoktur.
Temel İtaat eğitimini bitiminde, evcil dostunuz bu yazılanları yalnızca tasma takılı olduğu sürece uygular.
Tasma(kayış) ı çıkardığınızda da aynı şekilde uygulamasını isterseniz, İleri İtaat eğitimi aldırmanız gerekir.
Temel İtaat eğitimini bitiminde, evcil dostunuz bu yazılanları yalnızca tasma takılı olduğu sürece uygular.
Tasma(kayış) ı çıkardığınızda da aynı şekilde uygulamasını isterseniz, İleri İtaat eğitimi aldırmanız gerekir.