Bodyguard (Şahıs Koruma) Eğitimi Nedir?

Bodyguard eğitiminde asıl amaç köpeğin sahibini ve yakınlarını tehdit olabilecek unsurlardan korumasıdır. Elbette ki her köpek bodyguard eğitimi görevini yerine getiremez. Bu eğitime cevap verebilmesi için köpeğin belirli komutları algılama zekasına sahip olması gerekir. Bir yavrunun eğitim aşamasına kadar çok iyi yetiştirilmiş olması gerekmektedir.

Köpeklerde Bodyguard Eğitimi Kimlere Verilir?

Bodyguard eğitimine bazı köpek türleri çok iyi cevap verirken bazı türler bu eğitimde yetersiz kalır. Bu eğitime uygun bir yavru köpeğin eğitim aşamasına kadar çok iyi yetişmiş olması gerekir. Ayrıca çok iyi beslenmesi ve sağlıklı olması şarttır. Halk arasında yaygın bazı yanlış uygulamalar mevcuttur. Köpeği karanlıkta tutmak, çiğ yemekler yedirmek gibi uygulamalar köpeğin doğasına aykırı durumlar olduğu için yapılmamalıdır. Köpeğin geninde sertlik yoksa ne yaparsınız yapın bu eğitimden yarar sağlayamazsınız. Köpeğin karakteristik olarak sert mizacı olması gerekir, geriye kalanı uzman bodyguard eğitmenimiz tarafından profesyonelce yönetilecektir.

Köpeklerde Bodyguard Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Bodyguard eğitimine başlayacak köpeğin en başta yavru zamanlarında olması gerekir. Köpeğin sadece sahibi tarafından beslenmesi gerekir. Eğitime başlanırken köpeğin farklı nesnelere karşı dikkat çekmesi amaçlanır. Mesela tek tip elbiseye karşı tetiklendirilir ve şartlandırılır. Köpek sahibinin isteği üzerine köpeğe ısırma teknikleri öğretilir. Isırma eğitiminde sertlik ve yetenek aranır. Köpek profesyonel ısırma eğitimi aldığında tehditleri 3-4 saniyede etkisiz hale getirecektir.

Call Now Button
Merhaba