Köpek Sosyalleştirme Eğitimi Nedir?

Köpeklerde insanlar gibi sosyal bir yapı içerisinde, yaşadıkları topluluk içinde varlıklarını sürdürürler. köpekler çevresindeki canlılarla sosyal faaliyetlerle kendini bulur ve kendilerine daha sağlıklı bir yaşam oluşturur. Köpeklerin yaşamında, sosyal faaliyetlerin öneminin bilincinde olan köpek sahipleri, köpek dostları için Köpek Sosyalleştirme Eğitimini mutlaka verdirmelidir.

Köpek Sosyalleştirme Eğitimi’nin Amacı Nedir?

Köpek Sosyalleştirme Eğitimi ’nin amacı, köpeklerin diğer köpekler ve canlılarla özellikle de insanlarla sağlıklı iletişim kurabilmesine yardımcı olabilmektir.

Bilinçli köpek sahiplerinin köpeklerin bu dünyaya sosyalleşebilme olanaklarının olması kanaatinde olduklarından bu eğitimi vermektedirler. Bizler nasıl sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışıp iletişim kurmak ve sosyalleşmek istiyorsak, köpeklerin de hem ruh hem de fiziksel olarak sosyalleşmeye ihtiyaçları olabiliyor. Bu yüzden köpeklerde sosyalleştirme eğitimi köpeklerin hem sahipleri ile olan bağlarını hem de çevre ile olan bağlarını güçlendirecektir.

Köpek Sosyalleştirme Eğitimi’nde İzlenilen Yollar

Köpeklerinin sosyal ortama daha çabuk adapte olmasını isteyen sahiplerinin, alanında uzman köpek eğitmenlerine başvurmaları gerekir. Köpek uzmanları bir köpeğin doğal ortamında nasıl sosyalleştiğini hangi canlılar ile yakınlık kurabileceğini analiz eder. Köpek uzmanı, köpeği analiz ettikten sonra ilk önce köpeğin sahibiyle sosyalleşmesini arttırmak ister. Sahipler, köpeklerine ancak bu sayede olumlu sosyalleşme tecrübesi kazanmaları konusunda yardımcı olabilir. Köpeklerin sahipleriyle olan sosyal durumu ne kadar güçlü olursa diğer canlılar ile sosyal uyumu bir o kadar artacaktır.

Call Now Button
Merhaba